Tam, kde se sny stávají skutečností

Už jako malá holka jsem si hrála na „kancelář“ nebo na paní spisovatelku. Jakákoliv administrativní nebo tvůrčí práce byla mým vysněným zaměstnáním. Ale osud tomu chtěl jinak a životní peripetie mne po studiu gymnázia zavály pracovat do oboru, který byl na hony vzdálený mým ideálům. Pak přišla nemoc a má neschopnost pracovat a čtyři roky strávené mezi zdmi bytu. Co s člověkem udělá nemohoucnost a stereotyp, ani snad nemusím popisovat.

Nulové sebevědomí, žádná naděje a sny co se vypařují. „No co děvče, ty na nic nemáš. Už navždy zůstaneš v pozadí, neschopná vykonávat práci, která má opravdovou hodnotu. Budeš sedět doma a za pár let po tobě ani pes neštěkne.“ Takové a podobné myšlenky mi táhly hlavou.

Když se naskytla možnost zúčastnit se výběrového řízení u společnosti Tapiko s.r.o., můj nejapný vnitřní hlásek mi šeptal: „Za zkoušku nic nedáš. Vždyť toho máš tolik co nabídnout. Jdi do toho a dokaž sobě i ostatním, že na házení flinty do žita je ještě čas.“. Tak jsem to vyzkoušela a světe div se, já ve všech výběrových kolech uspěla a po nekonečně dlouhých letech získala status „zaměstnaná“.

První den, s roztřesenýma rukama i nohama, jsem nastoupila do zaměstnání, plná obav a zároveň očekávání. Už po pár minutách jsem ale pochopila, že tady se nemám čeho obávat. Přivítala mě naprosto skvělá parta kolegů, kteří mě s úsměvem sobě vlastním vzali pod ochranná křídla. Ani jsem nepostřehla, jak to dokázali, ale během pár dní jsem byla zaučená a mohla začít vykonávat administraci webů na platformě Webmium. Postupem času, po absolvování různých vzdělávacích meetingů, kurzů a školení se má pracovní náplň posouvala dál a dál. A ruku v ruce s tím rostlo mé sebevědomí.

Během prvních měsíců, má Team Leaderka Tereza, dospěla k názoru, že se mi vede dobře v písemné komunikaci a že umím „psát“. Převzala iniciativu a šikovně mě posunula směrem, o kterém bych si ani v skrytu duše nedoufala snít. Ona a celá společnost mi dali šanci, které jsem se chopila všema deseti. Po absolvování několika vzdělávacích projektů a hodinách samostudia se mohu pyšnit tím, že dnes je ze mne copywriter.  Neskutečně mě tenhle pracovní směr baví a naplňuje mé profesní ambice. Má radost a hrdost, při každém zasednutí za klávesnici počítače je nepopsatelná.  A věřím, že se všechny tyto mé pozitivní emoce úspěšně odrážejí i v mých textech, například na eshopech klientů, kteří svůj obchodní záměr vložili do rukou Tapika, s.r.o. a Webmia.

Dnes už pro mě život má opět smysl. Těším se na každý nový projekt, na každý nový pracovní den a na každou chvíli strávenou v tomto úžasném zaměstnání. A to z hloubi celé své duše. Jsem pyšná na sebe, ale především na úspěchy této firmy a tím i jejich zákazníků. 

Tapiko, s.r.o. pro mě navždy zůstane synonymen společnosti a především lidí, kteří uchopili můj sen a proměnili jej ve skutečnost. Kéž takové štěstí potká i vás. 

Martina