Alena F., 34 let

Žiju v malém městě, kde solidních nabídek zaměstnání pro lidi s omezením je minimum, a tak jedinou možností, jak se uplatnit na trhu práce je dojíždět do vzdálenějšího většího města. Z finančních a zdravotních důvodů si to ale nemohu dovolit. Dlouho jsem hledala práci, kterou bych mohla vykonávat někde v blízkosti bydliště nebo přímo z domova. Kdybych náhodou nenašla nabídku od Tapika, nejspíše bych nepracovala vůbec nebo bych se trápila na dlouhých cestách.

Zaměstnání u Tapika mě oslovilo hlavně proto, že jde o práci z domu. Odpadají tak pro mě komplikace s dopravou. Navíc jde o práci v oboru, který mě vždy zajímal a do budoucna má i velký potenciál.

Tapiko nejenom, že zaměstnává znevýhodněné lidičky, ale také se zajímá o rozvoj jejich vzdělání a dovedností. V souvislosti s tím pořádá řadu kurzů a školení, kterých se, díky perfektní organizaci, mohou zúčastnit i mimopražští zaměstnanci (jako například já).

V současné době pro Tapiko pracuji již třetím rokem a neměnila bych. Práce je stále zajímavá – žádná obyčejná rutina a klidně mohu říci, že se pro mě stala spíše koníčkem než povinností. Jednoduše řečeno, díky Tapiku jsem obohatila svůj život o smysluplnou činnost a o kolegy - přátele, kteří jsou vždy milí a ochotní kdykoli mi pomoci.

Alena